Pszczółkowe przedszkole
Strona Pszczolkowe Przedszkole wykorzystuje pliki cookies - dowiedz sie wiecej ...
Podziękowania dla rodziców
Nasi sponsorzy
Hurtownia Papiernicza Aga w Kłodnicy
Zakład Stolarski - Beniamin Grzesik
Sklep tekstylny EUREKA - Elżbieta Nowak
Silverado FUH - Janusz Korgól
Firma Handlowo-Usługowa - Adrian Baron
Wyrglas Firma Usługowa Ślusarstwo-Spawalnictwo Zbigniew Grasza
Usługi Budowlane - Dariusz Procko
Do pobrania
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 29
» Najnowszy użytkownik: osoranini
Strona BIP
Stokrotki
Witamy w nowym roku szkolnym 2018/2019.

W grupie Stokrotki - integracyjnej - pracują:
Kamila Janicka - nauczyciel wiodący
Elwira Gramala - nauczyciel wspierający
Anna Dzienniak - nauczyciel
Zenona Wodzisławska - pomoc nauczyciela
Anna Sroga - pomoc nauczyciela
Regina Ziółkowska - woźna
NASZA GRUPAWrzesień był dla Nas pełen spacerków, owoców, warzyw, kolorów, urodzinek i oczywiście zabawy! :-)

Bawiliśmy się Chusta animacyjna Akson, zwaną także chustą klanzy
lub klanzą, przeznaczoną do zabaw oraz nauki osób w różnym wieku. Uwielbiamy ją!Świętowalismy również urodzinki Antosia.Poznawaliśmy Jesień, jej barwy i dary. Czasem było aktywnie, czasem było twórczo i plastycznie. Tworzyliśmy tez własne sałatki owocowe by posmakować jesień wszystkimi zmysłami.Świętowaliśmy Dzień Kropki, tańcząc i bawiąc się w szalonych, pięknie przygotowanych strojach, oraz wykonaliśmy wspólnie pracę plastyczną.

Wzieliśmy udział w konkursie Zielony powiat w miniaturce organizowanym przez Powiat Krapkowicki.
Do swojej pracy wykorzystaliśmy m.in. kartony, bibułę, szyszki, rolki po papierze , folię bąbelkową.
Dzięki naszej ciężkiej pracy, nasze przedszkole wygrało II miejsce i to Stokrotki pojechały odebrać nagrodę ;-)Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zarówno my jak i inne grupy pięknie zaprezentowaliśmy się dla naszych Pań.


Razem z Natalką świętowaliśmy jej urodzinki :)


Święto Niepodległości!!
W tym roku, obchody Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu nabrały szczególnie uroczystej oprawy.
Poprzez wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne my
i inne przedszkolaki przypomnieliśmy wszystkim zebranym historię naszego kraju
i czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata.


Listopad był również miesiącem bardzo urodzinowym.
Urodzinki Samuela, Victorii i Mikołaja były okazją do składania życzeń, śpiewania sto lat i słodkiego poczęstunku od naszych jubilatów ;)


20 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka:)
Z tej okazji wszyscy ubraliśmy się na niebiesko i uczestniczyliśmy w akademii,
którą przygotowała dla nas Pani Dyrektor Marzanna Mazurek, dziękujemy.


Mieliśmy okazję bawić się na fantastycznym Balu w Ulu,
na którym pojawiły się wszystkie pszczółki z naszego przedszkola.
Było dużooo tańca, szalonych konkursów
i oczywiście mnóstwa zabawy. Dziękujemy za nasze piękne stroje!Grudzień był miesiącem mocno świątecznym. Wspólnie mogliśmy przygotować się na Święta Bożego Narodzenia, poznając wszystkie świąteczne tradycję.
Piekliśmy i ozdabialiśmy pierniki, które poszły na sprzedaż w ramach akcji Święta pachnące piernikami ;) aż ciężko było ich nie zjeść :)


Stworzyliśmy również własnoręcznie robione ozdoby choinkowe, ozdobione według naszych pomysłów, które potem zawiesiliśmy na choince w holu naszego przedszkola. Choinka z nimi prezentowała się naprawdę pięknie!Mikołajki to był naprawdę fantastyczny dzień.. Najpierw na sali gimnastycznej mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt.:"Elfiki Św. Mikołaja" Stworzone przez nasze kochane panie, w którym wystąpili nasi rodzice :) ale to była niespodzianka! Potem to my występowaliśmy specjalnie dla naszego gościa Świętego Mikołaja. Było również wręczenie prezentów.
Z okazji Szalonego dnia elfa, mogliśmy się wszystkie poczuć jak pomocnicy Mikołaja, były tańce, konkursy i świetna Zabawa ;)
Jasełka były czasem, który na dobre wprawił nas w świateczny nastrój. Przygotowanie takiego przedstawienia wymaga wysiłku zarówno od Małych Aktorów, jak i od nauczycieli ? trzeba opanować i wyćwiczyć role, nauczyć się śpiewać kolędy, przygotować dekoracje i stroje? Na szczęście duma i wzruszenie widowni złożonej z rodziców i dziadków, przybyłych, zaproszonych gości, a także radość dzieci mogących obdarować swoich bliskich tak niezwykłym, świątecznym prezentem, wynagradzają!

Wybraliśmy się na Mikołajkowy Fit Jumping na trampolinach. Była to szansa na rozładowanie energii, wyszalenia się i przede wszystkim do dobrej zabawy. Zajęcia były w atmosferze światecznej, a dzielnie Mikołaje za zaangażowanie w zajęciach dostały na pożegnanie po Mikołajkowym łakociu. Dziękujemy!Alanowi śpiewaliśmy gromkie Sto lat z okazji jego urodzin! :)


I wspólnie zasiedliśmy do Wigilijnego stołu. W przypadku naszego przedszkola spotkanie wigilijne to to też już tradycja. Wspólne świętowanie rozpoczęła Pani Dyrektor czytając dzieciom Świąteczna Opowieść, następnie odbyło się kolędowanie. Później wszystkie dzieci wspólnie z pracownikami przedszkola spożywały obiad wigilijny. Smaczny barszcz z uszkami, ziemniaczki i rybę z kiszoną kapustą oraz kompot z owoców. Na koniec wszyscy dostaliśmy słodki upominek :)

Styczeń rozpoczął się od wspólnego świętowania z okazji Dnia Babci i Dziadka, mogliśmy pokazać im naszą miłość poprzez występy i piękne prezenty.


Na Balu Karnawałowym mogliśmy się przebrać za nasze ukochane postaci z bajek. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie naszych pięknych kostiumów.


Z okazji Dnia Szalonego Smerfa nasze przedszkole zamieniło się w smerfową wioskę. Razem z innymi przedszkolami mogliśmy brać udział w wielu konkursach tańcach i zabawach. ;)


Śpiewaliśmy gromkie Sto lat, świętując podwójne urodziny Króla i Królowej. Pawełek i Lena :)


Marzec rozpoczął się pięknie dla wszystkich kobietek dużych i małych w naszym przedszkolu. Wszyscy chłopacy pięknie zatańczyli aby ten dzień był dla nas wyjątkowy ;)