Pszczółkowe przedszkole
Strona Pszczolkowe Przedszkole wykorzystuje pliki cookies - dowiedz sie wiecej ...
Podziękowania dla rodziców
Nasi sponsorzy
Hurtownia Papiernicza Aga w Kłodnicy
Zakład Stolarski - Beniamin Grzesik
Sklep tekstylny EUREKA - Elżbieta Nowak
Silverado FUH - Janusz Korgól
Firma Handlowo-Usługowa - Adrian Baron
Wyrglas Firma Usługowa Ślusarstwo-Spawalnictwo Zbigniew Grasza
Usługi Budowlane - Dariusz Procko
Do pobrania
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 29
» Najnowszy użytkownik: osoranini
Strona BIP
Ćwiczenia proponowane przez Iwonę Doszko
Mamo, Tato poćwicz ze mną ! Ćwiczenia dla dzieci i rodziców

ZESTAW I - Przykładowe ćwiczenia w staniu z obciążeniem ciężarem ciała stosowane przy płaskostopiu i stopach płasko-koślawych.
Ćwiczenia w parach- dziecko i rodzic.
1. "Skradający się lisek"- rodzic idzie za dzieckiem trzymając je za barki, obydwoje idą na palcach udając skradającego się liska. Po chwili następuje zmiana kolejności - dziecko idzie za rodzicem trzymając go w pasie ( idą wciąż na palcach).
2. " Spacer pingwinków"- rodzic z dzieckiem idą w parze na piętach z podwiniętymi palcami stóp, plecy mając wyprostowane.
3. "Spacer kaczuszek"- rodzic z dzieckiem idą w parze na zewnętrznych krawędziach stóp, palce stóp mają podkurczone, pięty blisko siebie.
4. " Wyścig gąsieniczek"- rodzic i dziecko idą obok siebie do wyznaczonego celu nie odrywając stóp od podłoża- przesuwają się do przodu poprzez podkurczanie palców stóp, dosuwanie pięt i następnie prostowanie palców.
5. " Wyścig kangurów"- rodzic i dziecko skaczą na palcach do wyznaczonego celu.
6. " Marsz żołnierzy"- rodzic i dziecko maszerują obok siebie na palcach z wysokim unoszeniem kolan, plecy wyprostowane, głowa wysoko.
7. Zabawa" Żyrafka"- rodzic i dziecko biegają na palcach, na hasło wypowiedziane przez dziecko " Żyrafka"-oboje stają na palcach wyciągając się mocno w górę, głowa prosto, plecy wyprostowane, ręce wzdłuż tułowia.
8. Zabawa "Mama (Tata) Żyrafa"- rodzic i dziecko biegają na palcach, na hasło wypowiedziane przez rodzica " Mama Żyrafa"( Tata Żyrafa) oboje stają na palcach z rękami uniesionymi wysoko w górę, głowa prosto, plecy wyprostowane.
9. Zabawa " Bociany na łące"- rodzic i dziecko na palcach biegają udając bociany fruwające nad łąką. Na hasło dziecka lub rodzica- " Bociany na łące"-podbiegają do siebie, stają na jednej nodze trzymając się za ręce i próbują stanąć na palcach tej stopy. Zabawa toczy się dalej- znów fruwają, po czym na hasło stają na drugiej nodze.
10. Zabawa " Witamy się"- rodzic i dziecko spacerują osobno na palcach po czym spotykają się, chwytają się za ręce , unoszą prawe stopy w górę i witają się podeszwową stroną stóp. Rozchodzą się, spacerują na palcach po czym znów się witają - lewymi stopami.
Wszystkie ćwiczenia i zabawy wykonujemy na boso. Zabawy powtarzamy kilka razy.
Opracowała- Iwona Doszko - fizjoterapeuta, rehabilitant ruchowy